MISZ-MASZ, Uroda

Dzbanek filtrujący wodę WESSPER AQUAMAX!

Bo to się właśnie tak zaczyna… Z każdej strony atakują nas slogany dotyczące zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej, prawidłowych nawyków żywieniowych itd. Dlaczego jednak tak często bronimy się przed tym co dla Nas dobre? Na moim własnym przykładzie mogę powiedzieć jak to u mnie było i jest z tym zdrowym stylem życia, a w szczególności z piciem wody… Gotowi na historię jakich wiele?

Do niedawna w mojej lodówce gościła 2 litrowa butla CocaColi Zero (zero nie dla tego, że łudziłam się, że ma mniej cukru, czy kalorii ale dla tego, że po prostu bardziej mi smakuje 🙂 ). Mój mąż podjął skuteczną walkę z tym paskudnym nawykiem. Małymi kroczkami nauczyliśmy się pić wodę. Zaczynaliśmy od smakowej wody gazowanej, później była woda gazowana, a na koniec lekko gazowana lub po prostu woda. Historia banalna, ale idealnie pokazująca w swej prostocie, że wystarczy tylko chcieć!

W momencie kiedy nauczyliśmy się pić wodę, nieoczekiwanie pojawił się nowy problem. Zgrzewka wody starczała nam na zaledwie 2 dni (dźwiganie zgrzewek wody też nie było czymś przyjemnym, po dniu pełnym pracy, braku samochodu i ogólnym zmęczeniu). Co prawda to i tak chyba nie najgorzej patrząc na to, że dorosły człowiek powinien wypijać ok 2,5 litra wody dziennie. Tutaj potrzeba matką wynalazków ulżyła naszym kręgosłupom. Zamiast kupować wodę butelkowaną, warto rozważyć filtrowania wody z kranu. Będzie smaczniejsza, zdrowsza i pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy. Dzbanek filtrujący to bezpieczny i poręczny sposób na przygotowanie wody idealnej do zaspokojenia pragnienia, a także zaparzenia herbaty, czy gotowania.

Dlaczego warto się na niego zdecydować? Przede wszystkim filtry do wody potrafią w niemal 100% zmniejszyć zawarty w niej chlor, metale ciężkie, pestycydy, herbicydy oraz jony wapnia. Napoje i potrawy przygotowane na bazie przefiltrowanej wody nabierają intensywniejszego smaku i zapachu, a kamień osadzający się w czajniku znika niemal na zawsze. Oznacza to, że przedłużają żywotność sprzętów!

Ja osobiście zdecydowałam się na dzbanek marki WESSPER AQUAMAX o pojemności 3,5 litra. Jednorazowy koszt dzbanka zwróci się w ciągu miesiąca, a koszt jednego filtra przy zestawie, który prezentuję poniżej to zaledwie 7,49zł! Cena nie przekracza nawet jednej zgrzewki wody…

Z tej okazji mam dla Was kod zniżkowy: “worldfashionstyleeve” na -20% z asortymentu dzbanków i filtrów marki WESSPER dostępnych na stronie sklepu AGDmaster.com

 

Jak działa dzbanek filtrujący?

Podstawowym zadaniem wszystkich urządzeń do filtrowania wody jest oczyszczenie wody transportowanej rurami przepływowymi od wodociągów do kranów i wyeliminowanie z niej nieprzyjemnej woni chloru.
Budowa klasycznego dzbanka filtrującego jest bardzo prosta, co przekłada się na łatwą i intuicyjną obsługę. Dzbanek z filtrem wody zbudowany jest z pojemnika na wodę kranową, wkładu filtrowego, komory na oczyszczoną wodę oraz pokrywy ze wskaźnikiem zużycia wkładu węglowego.
Obsługa dzbanka filtrującego sprowadza się do nalania wody do odpowiedniej komory, a pozostałe czynności związane z oczyszczeniem wody dzbanek wykonuje samodzielnie. Woda kranowa swobodnie przepływa przez filtr z węglem aktywnym i dostaje się do pojemnika na czystą wodę. Dzięki odpowiedniej konstrukcji całości woda kranowa nigdy nie miesza się z tą już przefiltrowaną.
To, o czym należy pamiętać, to regularna wymiana filtra węglowego i dokładne mycie pojemnika dzbanka filtrującego. O konieczności wymiany wkładu filtrowego przypomina wskaźnik umieszczony na pokrywie. Przyjęło się, że wkład wystarcza na miesiąc oczyszczania wody. Pierwsza woda przefiltrowana po wymianie filtra nie nadaje się do spożycia.

Czas zużycia jednego filtra to: 1 osoba – 80 dni, 2 osoby – 60 dni, 3 osoby – 40 dni, 4 osoby – 30 dni.

 

 

Dbasz o środowisko? Zrób kolejny krok i zamiast codziennego kupowania kolejnej butelki wody wybierz dzbanek filtracyjny z wkładami podlegającymi recyklingowi. Co to daje? Ograniczasz produkcję odpadów – zużytych butelek po wodzie i sprawiasz, że zanieczyszczenie środowiska jest mniejsze.

 

.

Jak działa filtr Wessper?

Woda jest filtrowana na dwa sposoby: mechanicznie oraz przez filtr węglowy.

Filtracja mechaniczna zatrzymuje większe zanieczyszczenia, np. rdzę, piasek. Wkład z węglem aktywnym i żywicą jonowymienną pochłania jony odpowiadające za twardość węglanową, usuwa nadmiar wodorowęglanu wapnia, wodorowęglanu magnezu, a także jony chloru. Redukuje zawarte w wodzie kranowej metale ciężkie: kadm, ołów, miedź, chrom, cynk, rtęć. Zmiękcza wodę i usuwa smak i zapach chloru. W najnowszych filtrach AquaPro zastosowano dodatkowe składniki, które podwyższają poziom pH, zmniejszają poziom ORP oraz mineralizują wodę.

 

 

1. Siatka filtrująca – zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak: rdza, piasek, osad.
2. Węgiel aktywny impregnowany srebrem – w procesie absorpcji i redukcji katalitycznej usuwa pestycydy, herbicydy, chlor, detergenty. Wyczuwalnie poprawia zapach i smak wody.
3. Żywica jonowymienna – usuwa nadmiar jonów magnezu i wapnia, przez co niweluje twardość wody.
4. Kratka filtracyjna – zatrzymuje zanieczyszczenia wewnątrz filtra.

 

 

Odpowiednie nawodnienie

Organizm ludzki w 70% składa się z wody, ściślej mówiąc stanowi ona około 70% masy ciała. Nawet niewielkie odwodnienie daje objawy w postaci osłabienia i pogorszonego samopoczucia. Aby utrzymać optymalny stan nawodnienia organizmu, powinniśmy wypijać dziennie 1 litr wody na każde 30 kg masy ciała. Najlepszą formą, w jakiej możemy dostarczyć płyny do organizmu, jest dobra woda.