Uroda

Rytuał piękna Biotaniqe #rytuałypiękna

Kolejna naturalna marka w mojej łazience to Biotaniqe, która bazuje na świeżej wodzie pro.aQua z technologią probiotyczną oraz na naturalnych Botanicznych Ekstraktach. Nowa linia kosmetyków marki Biotaniqe to inspiracja koreańskimi rozwiązaniami, odwołuje się do tradycji wieloetapowego rytuału odżywczego: ODMŁODZENIE, WYGŁADZENIE, ROZŚWIETLENIE, DOSKONAŁOŚĆ. Linia Korean Beauty składa się z 5 kroków, czyli 5 kosmetyków: esencji, serum, maski, kremu pod oczy, kremu do twarzy. Sekret koreańskiej pielęgnacji tkwi w odpowiedniej kolejności stosowania produktów oraz ich zróżnicowaniu, tak aby każda potrzeba naszej skóry została zaspokojona. Cytując słowa Biotaniqe: “Ciało człowieka jest niesamowite. Samo najlepiej wie, czego potrzebuje. Wystarczy wsłuchać się w sygnały, które wysyła i odpowiednio na nie reagować. Nie zaburzać jego równowagi oraz wspomóc, kiedy wymaga wsparcia”.

Jestem szczerze zaskoczona i usatysfakcjonowana tym, że polska marka kosmetyczna włożyła wysiłek w to by wypuścić gotową linię kosmetyków, a tym samym uchylić Polkom odrobinę koreańskiego nieba. Zwłaszcza, że na polskim rynku kosmetycznym nie mamy dużego wyboru produktów dzięki którym możemy dążyć do koreańskiego ideału piękna. Cała kuracja to moim zdaniem mini zabieg kosmetyczny, który każdy z nas może wykonać sam we własnym domu.

Jestem fanką azjatyckiej pielęgnacji, na własnej skórze przekonałam się jaki zbawienny wpływ ma to na moją cerę. Namawiam każdego na zmianę swoich przyzwyczajeń, uporządkowanie wiedzy i wdrożenie koreańskiej filozofii pielęgnacji. Zdecydowanie pomagają w tym gotowe serie kosmetyczne, do których mamy łatwy dostęp. Rytuał Piękna marki Biotaniqe można zakupić w każdym Rossmannie. Ważną informacją jest fakt, że linia Korean Beauty została oparta o świeże botaniczne składniki aktywne, pozyskiwane ze źródła najczystszej natury, jaką jest koreańska Wyspa Jeju, uznana w 2011 r. przez New 7 Wonders Foundation za jeden z 7 Nowych Cudów Świata Natury.

 

 

 

KROK 1. NAWODNIENIE – ESENCJA

Pierwszy krok to Odmładzająca Esencja Nawilżająca z kwiatem lotosu. Esencje zawierają w składzie substancje nawilżające (humektanty), antyoksydanty, substancje poprawiające koloryt skóry i nadające jej młodzieńczego blasku. Esencją można nazwać kosmetyk, który jest intensywniejszą wersją toniku, a jednocześnie mniej skoncentrowaną formą serum. Opakowanie z pompką odmierza nam odpowiednią ilość kosmetyku. Lekka konsystencja o mlecznej barwie. Esencję wklepujemy opuszkami palców. Szybo się wchłania, nawilża i przygotowuje naszą skórę do lepszego wchłaniania substancji aktywnych w kolejnych etapach pielęgnacji.

 

KROK 2. LIFTING/ODMŁODZENIE – SERUM

Krok drugi to Liftingujące Serum. Serum do twarzy jest kosmetykiem zawierającym silnie skoncentrowane składniki aktywne.  Z założenia ma wykazywać bardziej intensywne działanie niż krem do twarzy, ale jego zadaniem jest wzmacnianie działania kremu, a nie jego zastąpienie! Delikatna lekka konsystencja, barwa bursztynowa, w składzie śluz ślimaka. Szybko się wchłania. Delikatnie wmasowujemy w skórę, ruchami przeciwnym do grawitacji 😉

 

KROK 3. AKTYWNA REGENERACJA/NAWILŻENIE – MASKA

Krok nr 3 to Maska – dobrana do naszych indywidualnych potrzeb: ujędrniającą lub nawilżająca. Maski w płachcie są dopasowane do kształtu twarzy, z otworami na oczy, usta i nozdrza. Płachta nasączona drogocennymi składnikami w tym przypadku sokiem liści aloesu, czy fermentowanych alg morskich. Przylega do skóry tworząc barierę i ogranicza ulatniania się substancji aktywnych. Dzięki temu skóra zmuszona jest wchłonąć jeszcze więcej składników odżywczych.

 

KROK 4. PIELĘGNACJA OKOLIC OCZU – KREM POD OCZY

Krok czwarty to Ujędrniający Krem pod oczy z ekstraktem z koreańskiej perły. Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i cienka, dlatego starzeje się najszybciej i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Krem najlepiej delikatnie wklepać palcem serdecznym, ponieważ używamy go najmniej i jego nacisk na skórę jest mniejszy, oczywiście od zewnętrznego kącika oka do środka. Wszak oczy zwierciadła duszy wymagają odpowiedniej pielęgnacji i wyczucia.

 

KROK 5. ROZŚWIETLENIE/ODMŁODZENIE – KREM DO TWARZY

Krok piąty ty Krem ujędrniający z fermentowanymi proteinami ryżowymi. Krem wklepuję lub delikatnie wmasowuję w skórę twarzy. Tutaj można poszaleć za pomogą rollera do masażu i zafundować skórze porządne odprężenie. Krem szybko się wchłania, pięknie pachnie i nie pozostawia tłustego filmu na twarzy. Ja osobiście po aplikacji wszystkich produktów czuję się zrelaksowana, skóra mojej twarzy promienieje.