Bez kategorii

JEDZ, PIJ, ŻUJ

Witajcie Kochani…
Uch… Wczoraj w nocy skończyłam pisać swoją pracę mgr. Oczywiście nie wyrobiłam się w terminie,  który sobie założyłam ale ciesze się, że mam to już za sobą 🙂 Choroba niby zapalenie gardła ale potrafi pokrzyżować wszystkie plany.
Co jest szczęściem? Uczucie, że moc rośnie, że przezwycięża się opór – Fryderyk Nietzsche 
Dzisiaj chciałabym przedstawić wam zawartość paczuszki jaką otrzymałam w ramach współpracy z dobrze wszystkim znaną marką Wrigley Polska.
Paczka gum w torebce to podstaw! Po posiłku, zamiast słodkiego batonik – to idealna alternatywa dla każdego.  Pastylki, drażetki, listki, paseczki – można znaleźć swój ulubiony i szybki sposób na odświeżenie oddechu. Wydaje mi się, że nikogo nie trzeba zachęcać do ich stosowania 🙂 

O FIRMIE

Wrigley Polska jest liderem na rynku słodyczy impulsowych, obecna w Polsce od ponad 20 lat, z siedzibą w Poznaniu. Tutaj również znajduje się jeden z najefektywniejszych zakładów produkcyjnych Wrigley na świecie. W Polsce produkowane są głównie gumy do żucia i słodycze, a na rynku dostępne są wszystkim doskonale znane produkty pod markami Orbit, Winterfresh, Airwaves czy Skittles.

Orbit White Spearmint

Zachowaj naturalną biel zębów i zdrowy uśmiech dzięki bezcukrowej gumie do żucia Orbit White Spearmint. Łagodny smak świeżości zamknięty w torebce – sięgnij po to!

Orbit Peppermint

Klasyczny smak mięty. Dla zdrowych i czystych zębów żuj bezcukrową gumę do żucia Orbit Peppermint, która pomaga neutralizować kwasy zwiększające ryzyko rozwoju próchnicy.

Orbit Lemon Lime

Daj się skusić na owocowy smak limonki. Dla zdrowych i czystych zębów żuj bezcukrową gumę do żucia Orbit Lemon Lime, która pomaga neutralizować kwasy zwiększające ryzyko rozwoju próchnicy.

Orbit Apple

Daj się skusić na owocowy smak jabłka. Dla zdrowych i czystych zębów żuj bezcukrową gumę do żucia Orbit Apple, która pomaga neutralizować kwasy zwiększające ryzyko rozwoju próchnicy.

Orbit Forest Berry
Nowy smak leśnych jagód zamknięty w listkach gumy Orbit! Dla zdrowych i czystych zębów żuj bezcukrową gumę Orbit Forest Berry, która pomaga neutralizować kwasy zwiększające ryzyko rozwoju próchnicy. Pakowana w zgrabną kopertę, która idealnie zmieści się w kieszeni spodni lub w kobiecej torebce.

Orbit Strawberry
Truskawkowy smak świeżości. Dla zdrowych i czystych zębów żuj bezcukrową gumę do żucia Orbit Strawberry, która pomaga neutralizować kwasy zwiększające ryzyko rozwoju próchnicy.

Orbit Bubblemint

Przypomnij sobie smak dzieciństwa z nową Orbit Bubblemint o smaku gumy balonowej!

Orbit Strong Mint

Silna mięta w klasycznym wydaniu. Dla zdrowych i czystych zębów żuj bezcukrową gumę do żucia Orbit, która pomaga neutralizować kwasy zwiększające ryzyko rozwoju próchnicy.

Airwaves Menthol & Eucalyptus
Podwójna świeżość mentolu i eukaliptusa – bądź na fali świeżości z gumą do żucia Airwaves Menthol & Eucalyptus!

Winterfresh Strong Mints
Mocna mięta na okrągło. Bezcukrowe miętusy do ssania Winterfresh Strong Mints.

Dlaczego żucie gumy jest zdrowe dla moich zębów?

Ślina dostarcza organizmowi naturalne, własne zabezpieczenie przed próchnicą i chorobami dziąseł. Minerały zawarte w ślinie, będące również składnikiem zębów, pomagają usuwać resztki jedzenia, neutralizować kwasy osadowy i… naprawiać szkliwo. Podczas żucia bezcukrowej gumy ORBIT® wydzielanie śliny wzrasta nawet dziesięciokrotnie. Co istotne, tak stymulowana ślina posiada większą koncentrację minerałów i przez to może w większym stopniu naprawiać wczesne uszkodzenia próchnicze. Żucie bezcukrowej gumy ORBIT przez 20 minut po jedzeniu i piciu pomaga neutralizować kwasy osadu nazębnego, które zwiększają ryzyko rozwoju próchnicy.

Czym jest PH?
Poziom pH oznacza poziom zawartości kwasów i zasad w określonym środowisku. Różne części ludzkiego ciała charakteryzują się różnymi poziomami kwasowości, w zależności od swoich funkcji. Inny jest poziom pH w żołądku, gdzie agresywne kwasy rozpuszczają pokarm, inny na skórze, wreszcie inny w jamie ustnej.
Poziom pH śliny jest zbliżony do pH neutralnego (7), ponieważ składa się w 98% wody.
Po jedzeniu i piciu kwasy produkowane przez bakterie w osadzie nazębnym atakują powierzchnię zębów i mogą powodować demineralizację szkliwa, co zwiększa ryzyko ubytków.
Według badań żucie bezcukrowej gumy powoduje zwiększenie wydzielania śliny nawet do 10 razy. Taka dodatkowo wydzielona ślina zawiera ponadto więcej minerałów. Żucie bezcukrowej gumy Orbit przez 20 minut po jedzeniu i piciu pomaga neutralizować kwasy osadu nazębnego i obniżyć poziom demineralizacji zębów – czynniki ryzyka w rozwoju próchnicy.
Żucie bezcukrowej gumy po każdym posiłku pomaga neutralizować szkodliwe kwasy w jamie ustnej i lepiej zadbać o zęby!

Źródło:  www.mojorbit.pl
PODPIS